Neler yapıyoruz ?

Kırtasiye Destekleri

Özellikle dezavantajlı bölgelerdeki okullara kırtasiye yardımları ulaştırmaktayız. Özellikle okullar açılmadan hemen önce, çocukları eksikleriyle buluşturmayı, ailelere ekonomik olarak destek olmayı hedefliyoruz. Okul döneminde de, Milli Eğitim ve okul yönetimleriyle işbirliği yaparak, ihtiyaçların tespiti ve temini ile ilgili projeler üretmekteyiz. Gönüllülerimizle birlikte okullarda dağıtım ve tespit sürecini yürütüyoruz.

Bilgisayar Bağışları

Pandemi ile birlikte uzaktan eğitimin ve dijitalliğin dünyamıza daha da girdiği dönem oldu. Biz de, Unvansız Gönüllüler olarak çocukların eğitimleri için dijital araçlara erişimlerini önemsiyoruz. Bu sebeple, kurumlarla birlikte yürüttüğümüz projelerle, okullara ve öğrencilere bilgisayar bağışları sağlıyoruz. Örnek olarak, Klüber Lubrication ile birlikte Tekirdağ Kapaklı ilçesinde “30 Okul 30 Bilgisayar” projesi yaparak, bilgisayarı olmayan 30 sınıfa, yani yüzlerce öğrenciye bilgisayar ve internet ulaştırmış olduk.

Miniklerden Dilekler Projesi

Dezavantajlı bölgedeki çocukların hayallerine ulaşmasına bir adım da biz atıyoruz. Çocukların kendi kaleminden, kendi istediği ve hayal ettiği ne varsa mektubuyla bize ulaştırıyor. Biz de bu mektupları gönüllülerimizle eşleştirip bir çocuğun hayaline kavuşmasını sağlıyoruz. Kurumlarla yürüttüğümüz bu projede okullar ve Milli Eğitim ile işbirliği sağlıyoruz..

Gıda Bankası Projesi

Her gün yüzlerce ton gıdanın israf olduğu bir yerde, israfı azaltmanın en güzel projelerinden birisini hayata geçirdik; “Dost Market Gıda Bankası”. Çorlu Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz Dost Market projesinde, ihtiyaç sahiplerine, belirlenen tutarlarda düzenli olarak, ücretsiz şekilde destek olunacaktır. Market düzeni sayesinde ihtiyaç sahibi istediği ürünlerden alışveriş yapabilecektir. İhtiyaç sahipleri Çorlu Belediyesi tarafından tespit edilecek ve belirlenecektir. Bu projede üreticilerle, perakendecilerle, Zincir marketlerle iş birliği yaparak ayni bağışlar Dost Market’e bağışlanacaktır. Hem ayni hem nakdi olarak Dost Market’e destek olabilirsiniz. Gıda Bankası derneği olduğumuz için vergi muafiyetinden yararlanarak kazan-kazan modelini hayata geçirebilirsiniz. Detaylı bilgi için;

Anaokulu Restoresi

Okul öncesi sınıflara oldukça önem veriyoruz. Sınıf ortamının daha eğitsel, daha refah, daha eğlenceli ve güvenli olması için, özellikle dezavantajlı bölgedeki okullara destek veriyoruz. Anaokulu restoresi projemizle sınıfı tamamen restore ederek çocukların eğitimlerine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Kıyafet Destekleri

Özellikle çocuk ve kadın kıyafetleri olmak üzere, düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine kıyafet yardımı yapmaktayız. İsrafı azaltıp atığı azaltmak için, temiz 2. El kıyafetleri de değerlendirmekteyiz. Çorlu Belediyesi gibi paydaşlarımız aracılığıyla 2. El kıyafetleri yıkayıp, ütüleyip elleçledikten sonra, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere paketlemekteyiz.

Oyuncak Destekleri

Sıfır veya temiz 2. El oyuncakları temin ederek okullara veya ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere projeler geliştiriyoruz. Gönüllülerimizin dağıtımı ile projenin her aşamasında aktif sorumluluk almaktayız.

Engelsiz Projeler

Engelleri kaldırmak, yaşamda eşitliği sağlamak, engelsiz hayat için farkındalık yaratmak hedefimiz. Şuana kadar; engelliler gününde okullarda etkinlik, Otizmli bireylerle masa tenisi turnuvası ve farkındalık eğitimleri gibi hem sosyalleşmelerine katkı sağlamak hem de gönüllülerimizin farkınlığını artırmak üzere projeler ürettik, geliştirmeye devam ediyoruz.