BİZ KİMİZ

 
Sosyal sorumluluk bilincini benimsemiş gönüllülerden oluşmuş, topluma fayda sağlamak üzere yola çıkan bir ekibiz. Kar amacı gütmeden, hiç bir kuruma bağlı olmadan, tamamen gönüllü olarak bir aradayız.
            Ekip olarak hepimiz farklı mesleklere sahibiz. Unvan olarak bakıldığında hepimiz farklı kulvarda iş hayatlarımıza devam ediyoruz. Ama topluma fayda anlamında buluştuğumuz bu çatıda mesleğin ve unvanın önemi olmadığına inanıyoruz. İşte bu yüzden Unvansız Gönüllüler’ iz.
Sosyal Sorumluluk için bir araya gelirken tek gayemiz gönüllü olmak olduğu için unvana masada ve sahada ihtiyacımız yok dedik. Bu sebeple sloganımız, “Unvanını portmantoya asabilirsin.”
            Misyonumuz, gönüllülük konusunda topluma örnek olmak, projeler üretmek ve sivil toplum kültürünü yaygınlaştırmak.
Vizyonumuz, Türkiye çapında saygın bir kuruluş olmak.
*Fikir üretmeyi seviyor, ürettiklerimizi uygulamayı daha çok seviyoruz.
Tekirdağ Çorlu merkezli derneğiz.
Gönüllü Olmayı Düşünenlere Mesajımız
            Dünyaya, ülkemize daha büyük resimden bakmaya ihtiyacımız var. Genç nesil olarak lisede, üniversitelerde aldığımız eğitimleri sadece mesleki bazlı kullanmamak lazım. Yetişkinler olarak tecrübelerimizi sadece ticarette, iş geliştirmede kullanmamak da lazım. Bu bilgileri, birikimleri kar amacı gütmeden de kullanabiliriz. İşte o zaman sosyal sorumluluk bilinciyle daha yaşanabilir, daha eşit, daha bilinçli bir toplum haline gelebiliriz. Örneğin, bir görme engelli için kitap okuduğunuzu düşünün, bir de o kitabı o engelli arkadaşımızın ne arzuyla ve mutlulukla dinlediğini. Ya da hayatında hiç deniz görmemiş çocuklar için bir gün boyunca onlarla sahilde uçurtma uçurmayı hayal edin.
İyi bir vicdan, en rahat yastıktır.